Montaż powierzchniowy SMT/SMD

Wychodząc na przeciw oczekiwaniom naszych klientów prócz projektowania urządzeń elektronicznych oraz montażu tht  poszerzyliśmy naszą ofertę o montaż SMT/SMD.

Montaż SMT/SMD

Posiadamy własną linię do montażu powierzchniowego renomowanej firmy Yamaha. Dysponujemy również nowoczesnym piecem lutowniczym, oraz drukarką do nakładania pasty lutowniczej na płytki obwodów drukowanych.

montaż smt smd, montaż elektroniki

Elektronika jest jedną z najszybciej rozwijających się branż na całym świecie. Aktualnie największym celem jest miniaturyzacja, dzięki której można znacząco zmniejszyć sprzęty, których używamy na co dzień. Niesie to też za sobą inne korzyści. Zastosowanie nowych technologii, także w montażu SMD, często pozwala ulepszyć proces produkcji oraz skrócić jego czas, a co za tym idzie zmniejszyć koszt danego produktu. Przyczynia się to także do upowszechniania się nowych rozwiązań, a spadek ceny pozwala dotrzeć do szerszego grona nowych nabywców.

montaż smt smd, montaż elektroniki

TECHNOLOGIA MONTAŻU SMT

Jednym z takich rozwiązań jest SMT. Z języka angielskiego Surface-Mount Technology czyli technologia montażu powierzchniowego. Elementy jakie są przeznaczone do tego typu montażu to SMD (Surface Mount Device), do których należą układy scalone, tranzystory, odbiorniki, kondensatory oraz inne elementy. Są to bardzo małej wielkości i charakteryzują się płaską obudową.

CECHY ELEMENTÓW SMD

Elementy SMD ze względu na swoją budowę są bardzo podatne na zagrożenia elektryczne takie jak przepięcie lub wyładowania elektryczne. Dlatego montaż powierzchniowy SMT / SMD wymaga odbywania się w środowisku ochrony ESD (Electro-Static Discarge). Strefa w której nie występują elementy przez które może dojść do uszkodzenia nazywa się Electro-Static Protected Area, w skrócie EPA. Ponieważ ładunki elektryczne gromadzą się praktycznie wszędzie, na naszych dłoniach, ubraniach, narzędziach jakich używamy praca w tej strefie pozwala uniknąć kosztownych strat i zmniejszyć ryzyko awarii podczas montażu powierzchniowego.

montaż SMT SMD, montaż elektroniki
montaż smt smd, montaż elektroniki

LUTOWANIE ELEMENTÓW SMD W MONTAŻU POWIERZCHNIOWYM

Powierzchniowy montaż elektroniki prowadzony jest na linii SMD, zbudowanej z profesjonalnych urządzeń firmy YAMAHA oraz z pieca lutowniczego SMT Heller, który umożliwia jednoczesne lutowanie elementów SMD co zapewnia bardzo dobrą wydajność linii. Zautomatyzowanie procesu lutowania podczas montażu powierzchniowego pozwala na uniknięcie wszystkich problemów, które uniemożliwiają użycie ręcznych lutownic na tak małych przedmiotach, ponieważ istniało duże ryzyko uszkodzenia komponentu lub grzania laminatu w nierównomierny sposób.

ZALETY MONTAŻU SMT

Główną zaletą SMT jest możliwość pełnej automatyzacji procesu, co wpływa na osiąganie lepszego czasu produkcji i wydajności. Miniaturyzacja oraz możliwość umieszczania komponentów po obu stronach płytki pozwala na wprowadzanie coraz nowszych usprawnień. Układy wykonane z wykorzystaniem montażu SMD posiadają bardzo dobrą właściwość mechaniczną  w trakcie wstrząsów i wibracji.

montaż tht, montaż elektroniki

Wykorzystanie najnowocześniejszych technologii w montażu powierzchniowym zapewnia przewagę nad konkurencją i stabilną pozycję na rynku. Coraz więcej osób korzysta z outsourcingu i wybiera zewnętrzne firmy, które wykonają dla niego dany produkt w hurtowej ilości, dlatego jako firma zapewniamy najwyższą jakość w procesie projektowania, a następnie produkcji elektroniki i mechaniki. Zapraszamy do kontaktu z nami.

MONTAŻ powierzchniowy smt/smd W PRODEL – z jakimi branżami współpracujemy?

Z naszych projektów elektroniki, korzystają m.in. następujące branże:

 • Medyczna – urządzenie diagnostyczne ANGIOEXPERT.
 • Kolejowa – sterowniki położenia fotela wraz z systemem kontroli.
  • https://youtu.be/nN2X6H2K-ZM?t=309 (05:09)
  • https://youtu.be/nN2X6H2K-ZM?t=669 (11:08)
 • Produkcyjna – czytniki RFID, tablice informacyjne itp.
 • Handlowa – system detekcji klientów.
 • Automotive – elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy.
 • Reklamowa – sterowniki oświetlenia, testery audio, wyświetlacze, układy sterujące itp.
 • AGD – sterownik zmywarki gastronomicznej.
 • Inne branże:
  • bezprzewodowy sterownik sygnalizacji świetlnej dla mobilnych miasteczek ruchu drogowego
  • Sterownik Collectomatu https://collectomate.io/
  • Sterownik automatu do dynamicznej wymiany płynu ATF
  • Sterownik dozownika do płynów.
  • Sterownik silnika BLDC.
  • Logger danych atmosferycznych.
  • Sterownik wędzarni ogrodowej.

Sterowniki położenia fotela wraz z systemem kontroli

Bezprzewodowy sterownik sygnalizacji świetlnej 

Elektroniczny układ stabilizacji toru jazdy

Sterownik automatu do dynamicznej wymiany płynu ATF

Dlatego jeżeli poszukujesz firmy, która zaprojektuje i wykona dla Ciebie wysokiej jakości układy elektroniczne, jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Zapraszamy!

montaż elektroniki

szybka wycena

Podejmij stałą współpracę.
Przykłady Projektów

PODEJMIJ WSPÓŁPRACĘ

Bezpłatna konsultacja

Zarządzaj plikami cookies